vakantiehuis
Casa il Gattopardo

in het hartje van Italië, halverwege Rome en Siena, pagina 1

> column 1>

in het kort

de woning

het dorp

het meer

de omgeving

tips voor trips

fotoboek

faq/ vragen

prijzen/contact

sitemap

landelijke ligging  en toch  de winkels vlakbij

Casa il Gattopardo ligt  In San Lorenzo Nuovo in het hartje van Italië, halverwege Rome en Siena.   San Lorenzo Nuovo ligt aan de noordkant van het meer van Bolsena, bovenop een heuvel, ongeveer 500 meter boven de zeespiegel.  Ons huis ligt net buiten de dorpskern en  iets onder de top van de heuvel.  Het dorp ligt  op loopafstand. In vijf tot tien minuten bent U bij de winkels en restaurants.

comfortabele indeling

Het appartement zelf is gezellig en comfortabel. De indeling is als volgt: woonkamer, keuken, twee slaapkamers, badkamer.  Naast het huis is een wasmachinehok en een tuin
Het huis is prima geschikt voor vier personen en eventueel en in overleg met ons voor vijf.  De inrichting is een mix van Italiaanse en Nederlandse elementen. Op de grootste slaapkamer staat een in klassiek Italiaanse stijl  uitgevoerd slaapkamerameublement (tweepersoonsbed)  en  op de tweede kamer staat een stapelbed( in principe voor 2 personen, maar in overleg met ons ook door drie kinderen te gebruiken).De inventaris is zeer compleet. Naast de gebruikelijke potten, pannen, borden, schalen en glazen vindt U onder meer: een  inbouwoven met afzuigkap, een ingebouwde koel-diepvries-combinatie, stofzuiger, een wasmachine ,tv ( met satellietontvanger),radio/cd-speler/cassetterecordercombinatie; een  bibliotheek  (ook toeristische informatie), voor de koude dagen is er centrale verwarming en voor de extra warme dagen is in de huiskamer een plafondventilator aangebracht en er staat bovendien een losse ventilator.  Omdat ons huis op 465 m. hoogte ligt en door de schaduw van de bomen in de tuin, is het binnen doorgaans koel.

 
 
 onlangs vernieuwd: zithoek, badkamer,  wasmachine, trap naar tweede zonneterras, de  tuin 
 

 

Privacy

Het appartement  maakt deel  uit van een  slechts acht woningen omvattend  gebouw.  Er zijn twee etages met elk vier woningen. Op een na zijn alle woningen in gebruik als tweede huis. De huizen zijn twee aan twee, verticaal geschakeld en oplopend gebouwd. Verticaal geschakeld wil zeggen, dat vanaf onder, vanaf het parkeerterrein gezien, elke volgende schakel van twee boven/onder elkaar gelegen woningen  weer net iets hoger ligt dan zijn voorganger.  Ons huis ligt helemaal achterin op de benedenetage.   De benedenetage is ontsloten met een betegeld en met hekwerk afgezet looppad.  Ons huis  is het laatste huis in de rij en het ligt het hoogste . Er komen dus geen passanten voorlangs. Naast ons huis is een kleine privé tuin met een  terras, waar gebarbecued kan worden.  U kunt daar eventueel het ligbed neerzetten. Op het grote terras aan de voorkant  staat  een tuintafel met (lig)stoelen. Beide terrassen zijn privé en ze  bieden privacy.  Het grote terras is praktisch helemaal overdekt en met twee zonneschermen kan op elk moment een schaduwzone worden gecreëerd.

Rustig

Het is er rustig. De straat, waaraan we wonen, is een secundaire weg richting het meer. Er komt in hoofdzaak bestemmingsverkeer langs. Het gebouw ligt niet pal aan de straat; het is bereikbaar via een eigen inrit. De ingang leidt naar een privé parkeerterrein, bestemd voor de bewoners;  wij hebben een eigen parkeervak.   De oprit, de  parkeerplaats en het paadje achterom zijn geasfalteerd, de galerij/looppad naar de benedenetage  is betegeld. Het parkeerterrein ligt aan de kopse kant van het gebouw, maar niet aan de kant van ons huis. Wij wonen aan de andere kant.

 

naar boven  column 1

contact

voor het laatst gewijzigd op: 30-12-2011-

 

©casa il gattopardo / altatuscia